DNP-dobrý, zlý, ako aj nevzhľadný

od Josha Hodnika

DNP je pochybná chemická látka vo svete v kulturistike, ktorá má chválu za jej spôsobilosť preliate telesným tukom v krátkom čase, ale tiež získala spravodlivý podiel na kritike. Chemický 2,4 dinitrofenol (tiež chápaný ako DNP) je s najväčšou pravdepodobnosťou hodný bashingu, ktorý dostal. Rôzni ľudia zomreli na požitie tejto chemikálie, ako to znamená, že stratia telesného tuku mimoriadne rýchlo.

Odhaduje sa, že viac ako 60 ľudí zomrelo na využívanie DNP. Názory ľudí, ktorí sú oboznámení s DNP, majú mimoriadne silný kontrast. Početné veria, že úmrtia, ktoré vyplývajú z DNP, sa vyskytujú iba vtedy, keď je chemikália zneužívaná, ako aj iní sa domnievajú, že tento liek môže byť smrtiaci, aj keď sa berú v súlade s prísnym protokolom, ktorý bol navrhnutý už desaťročia. Nie som tu, aby som naznačil, že obe strany je najlepšia alebo nesprávna, ale jednoducho špecifikovať fakty.

Chemická látka chápaná ako DNP funguje inhibíciou adenozín trifosfátu F0F1 alebo ATP, syntázová molekula v tele. ATP sa používa pri prenose bunkovej energie a prenáša energiu v bunkách. Telo premieňa adenozín difosfát na ATP a po použití ho prevedie späť na adenozín fosfát. DNP inhibuje túto syntézu, ako aj energia je vylúčená ako teplo.

Výsledkom je metabolická podpora asi 50 percent, čo viedlo k strate tukov v rozmanitosti libry telesného tuku za deň. To je niečo, čo by stimulovalo mieru záujmu v akomkoľvek type dietera.

DNP sa vyrábala prakticky storočie a počas prvej svetovej vojny sa úplne využila v priemyselnom meradle vo francúzskych továrňach na muníciu. Zmiešal sa s kyselinou pikrovou, aby sa vyrábala výbušniny, ako aj pracovníci, ktorí boli podrobení DNP pri výrobe výbušnín, zažili chudnutie, zvýšenú telesnú teplotu a extrémne potenie. Počas tejto doby nebolo veľa pochopené o nebezpečenstve spojenom s expozíciou DNP, ako aj mnohé úmrtia sa vyskytli kvôli tomuto nedostatku vedomostí.

Výskumná štúdia Stanfordskej univerzity, ktorá sa uskutočnila v roku 1931, ukázala, že DNP mala schopnosť výrazne znížiť telesný tuk v krátkom čase, ako aj táto výskumná štúdia viedla k objaveniu DNP k objavu svojej metódy do mnohých lektvarov stravovania a liekov. Federálna správa liekov nebola ustanovená až do roku 1906, ako aj v čase, keď sa DNP využíval ako liek na stravovací plán, táto organizácia nemala schopnosť preveriť to, čo sa využívalo, ako aj ponúkané populácii tak, ako to robí dnes. Majte na pamäti, že to bolo obdobie, keď amfetamíny neboli zvládnuté lieky, ako sa zvyčajne ponúklo pod obchodným menom Benzadrine ako dekongestant.

2,4 dinitrofenol je iné zviera ako všetky látky, ktoré sa v priebehu rokov využívali na chudnutie. Dnes sa využíva pri výrobe farbív a konzervačných látok, rovnako ako sa tiež využíva ako pesticíd. Všeobecne platí, že mnoho liekov, ktoré sa využívali na stratu tukov s kulturistami, malo určité lekárske využitie naraz, s výnimkou DNP. Zdá sa, že niekto by musel dosť lopty, aby prišiel chemikáliu, ktorá sa vyrába ako pesticíd alebo výbušnina alebo ktorá sa chápe, že uvarí človeka zvnútra von. Pochopiteľná schopnosť presne toho, ako DNP top z tuku, spôsobilo, že mnohí ľudia tieto fakty ignorujú.

V roku 1981 lekár so sídlom v Texase (Dr. Bachynsky) spracoval priemyselný DNP na tablety, ktoré predával a vydal vo svojom osobnom stredisku na chudnutie pod názvom „Mitcal“. Až do tejto doby bolo 2,4 dinitrofenolu prakticky neslýchaných, pretože jeho predbežný zákaz v roku 1938. Dr. Bachynsky údajne liečil 14 000 klientov na chudnutie s DNP. Klienti začali vykazovať vedľajšie účinky, ako napríklad dýchavičnosť, horúčka, ako aj potenie do FDA v roku 1982, ako aj v roku 1984 bola hlásená jedna smrť klienta, avšak, že smrť bola považovaná za úmyselné predávkovanie. V roku 1986 bol Dr. Bachynsky odsúdený za porušenia právnych predpisov o liekoch, ako aj pokuty, ako aj zakázané vydávať DNP na akýkoľvek typ oveľa viac pacientov. Pokračoval v využívaní DNP na niekoľko liečivých tvrdení, a neskôr bol v roku 2008 uväznený za podvod vo vzťahu k reklame podnikania, ktorá zakladala DNP, ktorý sa má využívať v Európe ako liečba rakoviny.

Steroidný guru, ako aj odsúdený obchodník s steroidmi Dan Duchaine, sa vyskytol vo väzení Dr. Bachynského, zatiaľ čo bývalý lekár vykonával federálny trest odňatia slobody za vydieranie a podvádzal IRS. Duchaine bol fascinovaný, keď počul Bachynskyho príbeh o DNP, ako aj keď bol Dochaine koncom 90. rokov mimo väzenia, propagoval DNP ako „kráľ drog-stratených drog“, ako aj to začalo úplne nový vek pre DNP. Dr. Bachynsky malMimoriadne veľká klientela s viac ako 14 000 klientmi, avšak tento počet by bol zakrpatený dodržiavaním toho, že mal Dan Duchaine. Dodržiavanie s vyvolaním správ o DNP nielenže sa šíri na celoštátnej úrovni, aj keď na celom svete. Spoločná spoločnosť v Spojenom kráľovstve vydala v roku 2003 upozornenie, v ktorej sa uvádza, že DNP je škodlivý na konzumáciu.

Nebezpečenstvo DNP sa bežne chápu roky. Úplne prvá smrť z DNP bola hlásená v roku 1918. Pretože vtedy bolo objavených niekoľko krátkodobých a dlhotrvajúcich vedľajších vplyvu. Katarakty boli vedľajším dopadom, ktorý sa týkal mnohých používateľov. Aj keď iba jedno percento jednotlivcov DNP skutočne zažilo kataraktu, stále existujú obavy z problémov zraku od kulturistov, ktorí dnes používajú lieky. Všeobecne existujú správy o rozmazanej vízii od ľudí, ktorí využívajú DNP, zdá sa však, že to zmizne, keď sa využije, keď sa zastavuje. DNP spôsobuje na tele pozoruhodné oxidačné napätie, ktoré môže spôsobiť poškodenie, aj keď použitie je krátkodobé.

Pokúsim sa dať veci do hľadiska, čo najlepšie, čo môžem tu, s údajmi, ktoré mám. Vidíme, že v roku 1984 bola jedna smrť medzi 14,00 jednotlivcami DNP, ktorých monitoroval lekár, ako aj smrť bola hlásená ako samostatne spôsobená. K DNP bolo spojených 61 zdokumentovaných úmrtí, pretože potom, kto dostal svoje informácie, ako aj DNP z webu, pretože ich lekár nesledoval. To ukazuje, že nebezpečenstvá zahrnuté v DNP sa pri užívaní tak, ako by sa malo vziať, znížia. Verím, že DNP je liek na stratu tuku bez rizika? V skutočnosti nie som v skutočnosti presvedčený, že je to najškodlivejší liek za inzulínom, ktorý používajú kulturisti. Rovnako mám pocit, že nebezpečenstvo zahrnuté v DNP sa dá výrazne znížiť, keď jednotlivec pochopí presne to, ako vziať túto zmes, ako aj vtedy, keď nie je potrebné tlačiť obálku s extrémnymi dávkami. Každý typ zlúčeniny môže spôsobiť problémy, keď sa používa nadmerne.

Acetaminofén sa uvádza, že je zodpovedný za 980 úmrtí ročne, keď sa využíva v nadmernom využití. DNP s liek, ktorý má oveľa menší priestor pre chybu, ako niečo ako acetaminofén, a tak by sa malo zaobchádzať týmto spôsobom. Aj keď má perspektívne byť mimoriadne efektívny pri spaľovaní telesného tuku, má tiež väčšiu perspektívu pre dlhodobé vedľajšie účinky vrátane smrti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *