Konzumácia rôznych bobúľ sa môže vyhnúť strate pamäte a zlepšiť poznanie

Konzumovanie rôznych bobúľ sa môže vyhnúť strate pamäte a zlepšiť poznanie
Autor: John Phillip

(NaturalNews) Kognitívny pokles, neprirodzená strata pamäti a schopnosť jasne premýšľať, keď sme starnutí, sa rýchlo blíži k epidemickým rozmerom. Zlá voľba stravy a životný štýl si vybrala daň potom, čo vytvrdne naše telo a desaťročia zneužívania z cukru, hydrogenovaných tukov, znečistenia a nedostatku fyzickej aktivity. Nakoniec mozog podľahne konzistentnému útoku, pretože chemické a elektrické spojenia, ktoré definujú našu osobnosť a veľmi bytie, sú erodované a amyloidné proteínové spletenie, ktoré sa zvyčajne vyčistia, začínajú vyčistiť našu identitu.

Vedci už roky predpokladajú, že ovocie, ako sú jahody, čučoriedky a černice, ponúkajú podporu starnúcemu mozgu a nový výskum uverejnený v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry diskutuje o tom, ako rôzne plody bobúľ majú užitočné účinky na mozog a môže pomôcť vyhnúť sa tomu Strata pamäte súvisiace s vekom a ďalšie zmeny. Vrátane jednej až dvoch porcií každý deň týchto chutných ovocia môže len pomôcť obnoviť optimálnu funkciu pamäte a vyhnúť sa kognitívnemu poklesu.

Vedci už dlho predpokladali, že plody Berry majú užitočný vplyv na mozog a sú pripravení vyhodnotiť silu dôkazov, pretože vo veľkej miere hodnotili štúdie bunkových, zvierat a ľudí na túto tému. Vedúca výskumná autorita, Dr. Barbara Shukitt-Hale z poľnohospodárskej výskumnej služby USDA na univerzite v Tufts naznačila, že bobule majú „neuro-dostupné, neuroaktívne fytochemikálie, ktoré ponúkajú antioxidačné, protizápalové a priame účinky na mozog“.

Bobule zvyšujú zdravie mozgu tým, že ponúkajú silnú podporu antioxidantov

Výskumný tím vykonal komplexnú analýzu predchádzajúcich štúdií, ktoré hodnotili bunkové, zvieracie a ľudské orgány práce s cieľom posúdiť dôkazy o potenciálnych výhodách, ktoré poskytuje spotreba bobúľ u starších dospelých. Preskúmanie odhalilo, že jesť širokú škálu rôznych farebných bobúľ môže zvýšiť zdravie mozgu tým, že pomôže viacerým metabolickým systémom v tele.

Vedci zistili, že plody bobule zahŕňajú veľmi vysoké hladiny antioxidantov, ktoré chránia jemnú štruktúru mozgu pred škodlivými oxidačnými účinkami úplne voľných radikálov. Mozog patrí medzi najviac metabolicky aktívne orgány v tele a v dôsledku toho vytvára veľké množstvo úplne voľných radikálov. Našou prirodzenou kapacitou na výrobu antioxidantov je rýchlo dobyť a bobule ponúkajú zásadnú dodávku na udržanie zdravých bunkových funkcií.

Vedci ďalej zistili, že plody Berry menia spôsob, akým neuróny komunikujú prostredníctvom sofistikovaného rozsahu chemických vysielačov a elektrických signálov. Spotreba bobúľ ovplyvňuje zmeny v mozgovej signalizácii na inhibíciu zápalu, ktorý prispieva k poškodeniu neurónov. Táto akcia má za následok zlepšenie riadenia motorov a úrovne poznania, pamäte a myslenia.

Výskumný tím dospel k záveru, že „bobuľové plody sprostredkujú signálne dráhy zapojené do zápalu a prežitia buniek, okrem zvýšenia neuroplasticity, neurotransmisie a pufrovania vápnika, ktoré vedú k oslabeniu veku a patológie deficitov správania v správaní.“ Každá rozmanitosť bobúľ je plná širokého sortimentu silných fytonutrientov, všetko s nezávislým účinkom na starnúci mozog. Nezabudnite jesť niekoľko porcií bobúľ denne, vrátane mnohých rôznych farieb na zlepšenie zdravia mozgu, pamäte a poznania.

Zdroje tohto krátkeho článku zahŕňajú:

O autorovi:
John Phillip je výskumný pracovník a autor zdravotníctva, ktorý často píše o špičkovom využívaní stravy, úpravách životného štýlu a cieleným doplnkom na zlepšenie a zlepšenie kvality a dĺžky života. John je autorom „Váš plán zdravého chudnutia“, rozsiahla elektronická kniha, ktorá diskutuje o tom, ako používať stravu, cvičenie, myseľ a cielenú doplnok na dosiahnutie cieľa chudnutia. Pozrite sa na môj optimálny zdravotný zdroj, aby ste pokračovali v čítaní najnovších aktualizácií zdravotných správ, a stiahnite si svoju úplne bezplatnú kópiu 48 stránok „Plán zdravého chudnutia“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *