4 Jednoduché spôsoby, ako každý deň posilniť mozog

, starnúci mozog, demencia, ako aj Alzheimerova choroba, sú bzučiace témy v zdravotníckom priestore. Ako môžeme zabrániť kognitívnemu poklesu? je otázka hodiny. Viac ako aj viac lekárov, ako aj vedcov kombinuje svoju mozgovú silu, aby prišli s spôsobmi, ako dlhšie poháňať naše mozgy.

Ak hľadáte každodenné spôsoby, ako odvrátiť podmienky, ako je demencia, nikdy nebol oveľa lepší čas na začatie posilňovania vášho poznania ľahkými trikmi – či už ste vo veku 20 rokov alebo 80. rokov, hovorí Douglas Scharre, MD, riaditeľ, riaditeľ Oddelenie kognitívnej neurológie na zdravotnom stredisku Wexner v Ohio State University.

Nakoniec vedci zhromažďujú hlavné stopy o tom, ako ako aj o tom, prečo sa vyvíja Alzheimerova choroba. „Jedným z problémov, ktorým čelíme s ochorením mozgu, vrátane degeneratívnych stavov demencie, ako je Alzheimerova choroba, je odpojenie špecifických oblastí mozgu,“ vysvetľuje Scharre. „Z dôvodu lokalizovaného alebo ohniskového poškodenia alebo dysfunkcie mozgu, jedna časť mozgu, ktorá stále funguje dobre, nemusí byť schopná efektívne interagovať do jednej ďalšej časti, ktorá tiež dobre funguje, pretože poškodená časť tieto dve oblasti odpojila.“

Aj keď poškodená oblasť môže byť malá, môže vykoľajiť hlavné nervové dráhy a zabrániť zdravému, plne funkčnému mozgu. „Ak nájdeme alternatívne spôsoby, ako obísť oblasti fungujúce menej dobre, kognitívne a funkčné deficity by boli podstatne nižšie.“

Z tohto dôvodu musíte svoj mozgový sval mozgovať skoro, často, pravidelne aj nepretržite. „Používajte,“ hovorí Scharre. „Fyzické aj duševné cvičenie sa javí ako užitočné pri zachovaní funkcie mozgu. [Vedci si myslia], že používanie mozgu pravdepodobne pomáha rozvíjať alternatívne cesty na obchádzanie poškodených regiónov. “

Pokiaľ ide o mozog, tým viac ho používate, tým menej ho stratíte. Tu je niekoľko jednoduchých, odborných stratégií, ktoré každý deň zostanú duševne zdravé.

Pre pamäť: opakujte, ako aj pridružený

Už ste niekedy počuli, že ak si chcete pamätať na meno, mali by ste ho zopakovať trikrát po stretnutí s niekým? Opakovanie vám skutočne pomôže ukladať a uchovávať si spomienky, hovorí Scharre, tak to povedzte, ako aj znova – pred tým, ako ho priradíte s niečím súvisiacim, aby ste pomohli zakoreniu pamäte. “Spojte čokoľvek, čo sa snažíte zapamätať s nejakým iným náznakom, ktorý môže pomôcť pri získavaní,” vysvetľuje. „Pamätám si Jennifer, pretože je to napríklad názov mojej neter. Alebo si pamätám 314 Market Street, pretože 3.14 je PI, rovnako ako rád kupujem koláč na trhu. “ Čím zložitejšie sú stopy, tým ťažšie je ich úspešne používať, takže ich udržiavajte čo najjednoduchšie.

Pre zameranie: Strategizujte a obvyklé

Pre oveľa lepšie zameranie sa musíte zamerať na zameranie, hovorí Scharre. (Áno, naozaj!) Zamyslite sa nad taktikou, ktorá povedie k oveľa lepšej koncentrácii, ako aj aktívne naladenie. Pri rozhovore so svojím spolupracovníkom urobte očný kontakt. Keď pracujete na obrovskom projekte v termíne, vypnite telefón. Vypnite hudbu, ako aj televíziu, keď musíte prečítať túto depozíciu. Scharre dokonca navrhuje rýchly výstrel z kofeínu, ak potrebujete poháňať toto popoludňajšie stretnutie. Nejaký druh výhovorky pre kávu, však?

Pre výkonné fungovanie: Pripojte aj puzzle

Výkonná funkcia sa vo všeobecnosti považuje za vyššie myslenie na vyššej úrovni, ktoré zahŕňa riešenie problémov, zdôvodnenie a plánovanie. Ak chcete posilniť tento súbor mentálnych zručností, zamerajte sa na hádanky. Scharre hovorí, že môžete robiť veci ako Sudoku, ako aj krížovky New York Times, ale tiež pracujú na vytváraní zvukových úsudkov a hľadaní spojení medzi nápadmi. Prejdite si vlastným rozhodovaním alebo sa ponorte do študijného odboru, ktorý vychádza z starého výskumu. „Posúdiť rozdiely, ako aj podobnosti medzi myšlienkami, porovnajte, ako aj porovnávať myšlienky s inými myšlienkami alebo konštrukciami,“ vysvetľuje. “Môžete myslieť na to, ako sú veci spojené rôznymi spôsobmi.” Možno je to Vennový diagram troch rôznych projektových trás v práci alebo ako sa Platónove metódy líšili od Sokrates. Čím viac sa vyberiete, čím viac posilníte mozog.

Pre celkové zdravie mozgu: pohyb a cvičenie

Všetky fyzické cvičenie pomáha mozgu, hovorí Scharre. “Mozog riadi všetky dobrovoľné pohyby svalov,” hovorí. „Vyžaduje si spojenia medzi motorickými regulačnými centrami, ako aj vizuálnym, sluchovým, pocitom, ako aj inými senzorickými vstupnými modalitami, ako aj spojenia s našimi monitorovacími centrami pre bolesť, čas, vyčerpanie, dýchacie centrá, ako aj ďalšie.“ Takže vstaňte a dobre sa pohybujte každý deň. Či už je to tréning na maratón, plávanie, bojové umenie, jogu, meandrujúcu prechádzku po parku alebo 10 000 krokov denne. Čím viac urobíte, tým viac ste chránení pred kognitívnou degeneráciou. Hore hore!

Tieto informácie sú určené iba na vzdelávacie účely, rovnako ako nie sú určené ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Mal by siNepoužívajte tieto informácie na diagnostikovanie alebo liečbu zdravotného problému alebo stavu. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej kondičnej rutiny sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Jenna Birch

Jenna Birch je novinárka zdravia a životný štýl. Písala okrem iného pre webové a tlačové predajne ako Cosmopolitan, O, Psychology Today, Self, Women’s Health and Health, ako aj zdravie mužov. Je publicistka vzťahov pre spoločnosť Yahoo, ako aj autorka knihy The Love Gap (január 2018, Grand Central Life & Style), vedecký sprievodca pre moderné ženy navigácie s dnešnou náročnou datovacou krajinou. Alum University of Michigan, Jenna stále žije v Ann Arbor, MI.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *