Vráťte sa do bojových športov po tom, čo utrpel otras mozgu

článok bol uverejnený v poslednom vydaní Juhoafrického časopisu Sports Medicine, ktorý vyberá kritika profesionálneho boxu, nedostatok štandardizovaných protokolov pre športovcov, aby sa vrátili do tréningu/konkurencie po utrpení porušujúcich úrazov. .

Článok, ktorý napísal Dr. Sethi z Katedry neurológie v New York Presbyterian Hospital, je nazvaný „Post-kusy návratu do boxerského protokolu“ a nájdete ho tu.

Dr. Sethi na to spravodlivo poukazuje

„Bezprostredne po otrasoch mozgu sa športovec zvyčajne podporuje fyzický a kognitívny odpočinok, až kým sa nevyskytujú príznaky postganizácie. Športovec potom vstúpi do protokolu postupného návratu na hranie. Predčasný návrat k hre nebezpečenstvo druhého otrasu mozgu, syndróm druhého dopadu, exacerbácia a pretrvávanie post-konsívnych symptómov. Rôzne športové riadiace organizácie, ako je Národná futbalová liga

Po zaznamenaní profesionálneho boxu chýba štandardizovaný protokol na návrat do športu po otrasoch mozgu, Dr. Sethi navrhuje prijatie nasledujúce kritériá:

Na základe dôkazov z iných športových a klinických acumenov sa navrhuje nasledujúci postgraduálny návrat do boxerského protokolu:

Akonáhle je boxer bez príznakov najmenej 24 hodín a prepustenie bolo podpísané ošetrujúcim lekárom, môže začať odstupňovaný návrat do boxu, ako je uvedené nižšie.

Deň 1: Svetelná aeróbna aktivita (chôdza alebo stacionárny bicykel po dobu 10 minút, bez výcviku odporu)

Deň 2: Športová aktivita (skákacie lano, tieňové boxy)

Deň 3: bezkontaktné tréningové cvičenia (práce v cvičeniach zručností, rýchlostná taška, ťažká taška)

Deň 4: Plné kontaktné cvičenie (šetrenie s hlavičkou)

Deň 5: Návrat do boxu (návrat k konkurenčnému boxu nastane, keď uplynulo obdobie povinného lekárskeho pozastavenia)

Každý z vyššie uvedených krokov by mal trvať 24 hodín, aby bol boxer trval približne jeden týždeň, kým postupoval cez úplný protokol post-kusov, keď sú v pokoji asymptomatické. Ak sa vyskytujú nejaké príznaky po otrasoch mozgu, keď sa v postupnom návrate do boxerského programu vrátia, potom by mal byť pokyn pokyn boxerovi, aby sa vrátil na predchádzajúcu asymptomatickú úroveň a pokúsil sa znova napredovať po dodatočne 24-hodinovom období odpočinku.

Reklama

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Doktor Ringside požaduje štandardizované protokoly po otrasoch mozgu v boxeri 19, 2022 v „bezpečnostných štúdiách“
Návrat do bojových športov po otrasoch o otrasoch mozgu 17, 2016 v „bezpečnostných štúdiách“
Ontário schvaľuje zákon o bezpečnosti otrasov pre amatérsky šport 15, 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *